Czy dobra lokata opłaca się?

Lokata w banku zapewni nam stabilny wzrost oszczędności. Jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów oszczędzania. Nie należy tutaj nastawiać się na ogromne zyski, ale warto docenić niemalże stu procentowe bezpieczeństwo naszej inwestycji.

Porównanie lokat bankowych

W poniższym zestawieniu lokat bankowych mogą Państwo sprawdzić na ile jest opłacalne lokowanie pieniędzy w banku na lokacie:


Oszczędzanie pieniędzy

Oszczędzanie jest bardzo popularne wśród Polaków. Nie da się ukryć, że większość z nas posiada depozyty bankowe, które gwarantują nam bezpieczeństwo w przypadku nagłego kryzysu w naszych domowych finansach. Wiele osób właśnie w ten sposób postrzega lokaty czy konta oszczędnościowe – jako miejsce bezpiecznego składowania pieniędzy.

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Na co warto się zdecydować? Czy lepszym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe czy może lokata?
Otóż wybierać powinniśmy przede wszystkim w zależności od tego, czy rozważamy możliwość sięgnięcia po te pieniądze w okresie trwania depozytu. Jeśli rozważamy taką opcję to na pewno korzystniejszym rozwiązaniem będą konta oszczędnościowe. W wielu bankach znajdziemy bowiem propozycje, które umożliwiają wypłatę zgromadzonych środków bez utraty oprocentowania. W przypadku lokat niestety bardzo często nie jest to możliwe – jeśli decydujemy się na wyjęcie z banku pieniędzy przed upływem określonego czasu musimy liczyć się z tym, że utracimy cały, nawet wieloletni, zysk.

Leave a Reply