Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne przeznaczone są dla osób, które mają wiele zobowiązań kredytowych przykładowo kredyt ratalny, gotówkowy, mieszkaniowy, samochodowy limity na koncie lub karcie kredytowej oraz inne zobowiązania kredytowe i nie są w stanie ich spłacić. Bank przychodzi nam z pomocą oferując konsolidację czyli połączenie naszych kredytów w jeden z niższym oprocentowaniem, z ustalonym okresem spłaty oraz dowolną walutą kredytu.

Oczywiście takie rozwiązanie nie uwolni nas od spłaty zobowiązań tylko znacznie uprości wszystkie procedury i obniży raty. Kolejnym krokiem jest przyjęcie strategii oszczędzania i spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Spirala zadłużenia

Spirala zadłużenia to najgorsze co może spotkać osoby, które wzięły kredyty, pożyczki, chwilówki. Narastające odsetki i kilka rat są zbyt dużym obciążeniem i w pewnym momencie nie potrafimy sobie z nimi poradzić.

Brak reakcji w kierunku wyjścia z takiego położenia może skończyć się dodatkowymi długami i odsetkami, które jeszcze bardziej uniemożliwią powrót do normalnej sytuacji finansowej. Z pomocą przychodzi konsolidacja oferowana przez różne banki i firmy prywatne. Czym jest? Dlaczego warto z niej skorzystać? Dlaczego jest tak skuteczna?

Czym jest konsolidacja chwilówek lub pożyczek?

Konsolidacja chwilówek lub pożyczek to wzięcie kolejnego kredytu, który w całości przeznaczany jest na spłatę wszystkich poprzednich zobowiązań. Banki i instytucje finansowe bardzo chętnie udzielają takich pożyczek. W zamian za spłatę kilku mniejszych pożyczek otrzymujemy dłuższy termin spłaty z mniejszymi ratami. Dzięki temu będziemy mogli komfortowo spłacać jedno a nie kilka zobowiązań. We wniosku należy określić, na jakie sumy jesteśmy zadłużeni oraz podać dane, które zadecydują czy kredyt zostanie nam przyznany. Warunki, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny — są podobne do tych przy zwykłych kredytach czy pożyczkach i również powinniśmy mieć dobrą sytuacją finansową.

Gdzie dostaniemy kredyt konsolidacyjny?

Kredyty lub pożyczki konsolidacyjne uzyskamy w wielu instytucjach finansowych takich jak banki czy prywatne firmy pożyczkowe. W bankach będziemy musieli spełnić nieco wyższe wymagania. Prywatne firmy pożyczkowe również udzielają pożyczek konsolidacyjnych i możemy uzyskać je również poprzez internet. Jest to bardzo wygodna opcja. Poniżej zestawienie kredytów konsolidacyjnych:


Czy warto korzystać z takich rozwiązań?

Odpowiedz na to pytanie — jest twierdząca. Skonsolidowanie wielu pożyczek lub innych zobowiązań niesie również wiele korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość zmniejszenia miesięcznych rat. Dla osób, które nie dają rady spłacać swoich zobowiązań, jest to bardzo duże ułatwienie. W zależności od indywidualnej sytuacji możemy liczyć nawet na kilkudziesięcio procentowe zmniejszenie rat.

Kolejną korzyścią jest brak odsetek karnych za przeterminowane zobowiązania. Jeśli nie spłaciliśmy ich w terminie, dodatkowo naliczają się kolejne sumy powiększające główne saldo.

Leave a Reply