Kredyt na nowe lub używane auto

Chcesz kupić nowe lub używane auto niestety nie posiadasz wystarczających środków. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji jest dobry kredyt samochodowy.

Metody finansowania zakupu

Możemy sprawić sobie samochód za gotówkę, z tym jednak bywa zwykle ciężko, lub częściej sięgając po kredyt samochodowy, czy gotówkowy. Należy jednak pamiętać o udziale własnym, którego w sumie można nie posiadać, niemniej jednak im wyższy zaproponujemy, tym atrakcyjniejsze warunki kredytowania uzyskamy.

Niejednokrotnie kredyt samochodowy zdołamy otrzymać wręcz u dealera lub w komisie. U dealera możemy liczyć na profesjonalizm i dobre warunki, natomiast w autokomisie zasady kredytowania, jak i fachowość doradcy mogą być różne. Sprzedający mogą usiłować nam wcisnąć produkt kosztowny i niekorzystny dla nas, choćby z racji prowizji, którą pozyskają od banku.

Kalkulator kredytów samochodowych

Warto poświęcić odrobinę czasu i porównać ofertę komisu z propozycjami bankowych kredytów samochodowych. Wesprą nas w tym szeroko dostępne w internecie kalkulatory kosztów kredytów samochodowych, z których wykorzystaniem uda się wyliczyć wysokość rat w poszczególnych bankach. Dzięki temu w najszybszy z możliwych sposób uzyskamy odpowiedź na pytanie, która oferta jest najkorzystniejsza pod względem kosztów i warunków.
Zawsze zachowuj rozsądek

Tani kredyt samochodowy to wręcz doskonały sposób na sfinansowanie kosztów zakupu auta. Tym bardziej ciekawy, że niewielu z nas ma oszczędności pozwalające na taki wydatek. Powinniśmy jednak pamiętać o ryzyku i dostosować poziom finansowania tak, żeby nie przekroczyć własnych możliwości, gdyż grozić nam będzie wówczas utrata płynności finansowej. Poza tym decyzję o podpisaniu umowy kredytowej należy poprzedzić wnikliwą jej analizą. To bardzo ważne, gdyż my pobieramy na siebie dług, ale bank zostanie współwłaścicielem lub właścicielem auta, co może mu dać wiele uprawnień.

Facebookgoogle_plus

Leave a Reply