Dobry kredyt na studia

Studia bywają absorbujące pod każdym względem. Studentom potrzeba czasu nie tylko na naukę, ale często na pracę, aby utrzymać się w większym mieście. Nie zawsze jednak mogą znaleźć pracę lub pogodzić studia z dodatkowymi zajęciami. Wkraczając w dorosłe życie, wielu z nich decyduje się usamodzielnić i być niezależnymi finansowo, dlatego decydują się wziąć kredyt studencki. Oczywiście, studenci korzystają z pożyczki przez okres studiów, co pomaga zwłaszcza osobom, których dochód na osobę w rodzinie jest bardzo niski.

Kto może liczyć na kredyt studencki?

Kredyt studencki udzielany jest przez banki w pierwszej kolejności tym właśnie studentom (po udokumentowaniu dochodu na osobę w rodzinie, ponieważ to ten czynnik decyduje o tym, czy pożyczka zostanie przyznana, czy nie). Wysokość kredytu nie jest stała – ustalana jest przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Polsce. Kredyt jest nisko oprocentowany, a jego spłata następuje często w ratach malejących.

Co roku tysiące studentów decydują się na wzięcie pożyczki z banku. Kredyt studencki wydaje się być komfortowym rozwiązaniem – i często mobilizacją do nauki, bo wkrótce trzeba będzie go spłacić.

Leave a Reply